SADECE FENERBAHÇE

Öncelikle tüm İslam aleminin, ulusumuzun ve camiamızın Ramazan Bayramı'nı kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim.

Türk İslam geleneğinde dini bayramlarımızın yeri çok büyüktür, 1 ay boyunca tutulan oruçların ve yapılan ibadetlerin taçlandırılmasıdır. Ramazan bayramı eş, dost akraba özellikle büyüklerin ziyareti yanı sıra kırgınlıkların, küskünlüklerin sona erdirildiği hoş görünün öne çıktığı bir bayramdır.

Bu güzel gelenekten yola çıkarak gelin Fenerbahçe’mizde bu büyük camiamızda kırgınlıklara küskünlüklere son vereceğimiz bir bayram olsun.

Büyük FENERBAHÇE’mizin büyük taraftarı, dile getireceğim konular sizler gibi FENERBAHÇE’yi ruhunda hisseden bir taraftarın çok samimi duygularıdır.

Stattan ve taraftarlardan sorumlu yönetim kurulu üyesi kimliğimi bir tarafa bırakarak, taraftar Metin Doğan olarak sizlerle dertleşmek istiyorum.

Son senelerde en büyük gücümüz olarak övündüğümüz büyük taraftarımız ile kulüp arasında ki kopukluğu ve sorunları en iyi bilenlerden biriyim, inanın bu konuda sorunlarla ilgisi olan olmayan herkes bir yorum yaptı ve kendine göre bir çözüm üretmeye çalıştı.

Ben geriye dönüp bakmak yerine ileriye dönük neler yapabileceğimizi konuşmak istiyorum, geriye döndüğümüzde sadece bunun bir sebep sonuç ilişkisi olduğunu görüyorum. Saatlerce bu konu ile ilgili konuşacak bilgim ve tecrübem var.

Benim önerim ben de dahil hepimiz bu konuda nerde yanlış yaptım diye özeleştiri yapmalı. Bu eleştirileri yaptığımızda tek haklının FENERBAHÇE olduğunu tek mağdurun FENERBAHÇE olduğunu görürüz. Hiç kimse ve hiçbir kurumun FENERBAHÇE kimliğinin önünde olmadığı, yönetimlerin gelip geçici olduğunu, tek gerçeğin FENERBAHÇE olduğu doğrusunda birleşirsek, egolarımızı törpülersek, özlenen FENERBAHÇE kucaklaşmasını sağlarız.

Bu büyük kucaklaşma için uzun süredir bütün samimiyeti ile büyük uğraş veren bir arkadaşınız, ağabeyiniz, kardeşiniz ve dostunuz olarak gelin artık sadece FENERBAHÇE sloganımız ile barış, dostluk ve tribün kardeşliği adına yeni bir beyaz sayfa açalım.

2017-2018 sezonu çok önemli bir sezon, son senelerde gerek bizlerin hataları, gerek şer odaklarının komploları ile bize ait olması gereken başarılara maalesef ulaşamadık.

Bu sezon futbolda mevcut kadromuza yapılan takviyeler, yapılacak takviyeler ve yeni teknik kadro ile sabırla takımımızı destekleyerek tek yürek sadece FENERBAHÇE sloganı ile hep birlikte mutlu sona ulaşalım. Bunu basketbolda yaptık ve dünyanın en güzel takımı ile yaşadığımız muhteşem başarı ortada.

Geçen sezon Ziraat Türkiye Kupası’nda BJK ile Vodafone Arena’da oynadığımız maç öncesi taraftar grupları tam bir dayanışma içerisinde, bütün kırgınlıkları unutarak, sadece FENERBAHÇE sloganı ile 2100 kardeşimiz 37.000 BJK taraftarına tribün dersi verdi, bu sinerji sahadaki oyuncularımıza yansıdı ve maçı kazandık.

Maçtan önce menajerimiz Hasan Çetinkaya’yı aradım, bugün tribünde galibiyete inanmış 2100 tane sadece FENERBAHÇE diyen, tek ses ve tek yürek taraftarımızı arkanızda hissedin, ben de taraftarımız ile o tribünde olacağım, biz gerekeni yapacağız sizde yapın dedim.

Hasan Çetinkaya'nın takım otobüsünde yaptığı konuşmada "Bugün size inanan 2100 tane muhteşem taraftar tribünde sizi bekliyor" demesinden sonra takım sahaya çıktı ve taraftarların desteği ile maçı aldı.

Maç sonunda tebrik için soyunma odasına gittiğimde başta Volkan Demirel, Mehmet Topal ve diğer oyuncular olmak üzere bugünkü maçın gerçek kahramanlarının 2100 adet tribündeki olağan üstü destek veren taraftarımız olduğunu ve iç sahada da aynı desteği beklediklerini söylemişlerdi.

Bu maç büyük FENERBAHÇE taraftarının birlik ve beraberlik içerisinde neler yapabileceğinin en güzel örneğidir.

FENERBAHÇE’yi büyük yapan taraftarıdır. GFB, Anadolu GFB, Fenerbahçeliler, Unifeb, Maraton H-I, Feder ve diğer bütün taraftar grupları, Saracoğlu sizlerle güzel. Yeni sezonda devam eden yenilemeler ve 3 Temmuz’da genel satışa çıkacak diğer tüm tribünlerde yerimizi alalım.

Büyük FENERBAHÇE taraftarının tarif edilemez FENERBAHÇE sevgisi ile kenetlenerek 2017-2018 sezonunda elde edeceğimiz bütün başarıların gerçek kahramanları olacağına bütün kalbimle inanıyorum.

Her şey FENERBAHÇE için

Tek gerçek FENERBAHÇE

Sadece FENERBAHÇE

 

Saygılarımla.

METİN DOĞAN

FENERBAHÇE GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI