Fenerbahçe Doğuş Yelken Büyükada Kampı’ndaFenerbahçe Doğuş Yelken Büyükada Kampı’nda

24 Temmuz 2017 Pazartesi 18:36:28

Bu yıl 2. si düzenlenen Fenerbahçe Doğuş Yelken Büyükada Kampı’nın özel ziyaretçileri vardı.

Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım, sponsorumuz Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ferit Şahenk, Asbaşkanlarımızdan Ali Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, Önder Fırat, Ozan Balaban, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Cenk Başak ile Gür Çağdaş ve Doğuş Grubu yetkilileri kampta bulunan sporcular ve teknik heyetle bir araya geldiler.

Ziyarette sporcularımızla Olimpiyat hedefleri üzerine görüşen Başkanımız Aziz Yıldırım, başarı için çalışmanın önemine vurgu yaptı. “Çok çalışın. Dünyada Fenerbahçe’ye madalya kazandırın" diyen Başkanımız, "Sizden bu başarıları bekliyoruz. Hepinizi çok seviyorum” ifadelerini kullandı.

Sponsorumuz ve aynı zamanda tutkulu bir yelkenci olan Ferit Şahenk de “Fenerbahçe’yi yelken dünyasında çok iyi bir yere getireceğiz. Buna inanıyorum. Çok iyi bir ekibimiz, çok iyi teknik heyetimiz var. İyi bir Başkanımız var. Biz bir tane Olimpiyat altın madalyası istemiyoruz, daha fazlasını istiyoruz. O’nun için buradayız” diye konuştu.  


Fenerbahçe Doğuş Yelken Şube Sorumlusu Selma Rodopman ise konuşmasında "Fenerbahçe Doğuş Yelken olarak; kurduğumuz sistemli yapıyla ‘istikrarlı bir başarı için’ çalışıyoruz. Geleceğe dair sayısız plan ve programlar yapıyoruz. Amacımız onlarca hatta yüzlerce ‘başarılı sporcu’ çıkararak onları hem Fenerbahçe'mize hem de Türk sporuna kazandırmak" olduğunu belirterek hedeflerinin 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda yelkende Türkiye'ye ilk madalyayı getirmek olduğunu söyledi.

Ziyarette ayrıca 470 Dünya Şampiyonası'nda 5. olarak Türkiye tarihinde bir ilke imza atan Fenerbahçe Doğuş Yelken sporcularımız Deniz-Ateş Çınar için kutlama pastası kesildi.

Şube Sorumlumuz Selma Altay Rodopman, antrenörlerimiz Dr.Malte Philipp, Stefan de Vires, Ercan Karagün, Mariia Dolynsak Köroğlu, Yaşar Kabakçıoğlu, Hazal Şişman ve Arıkan Toksoy gözetiminde gerçekleşen bu kampta; Laser, 420 ,470 ve Optimist A,B ve C takımlarımızın sporcuları yoğun bir program dahilinde çalışmalarını tamamlarken ekip olarak bir arada vakit geçirdiler.


Yelkencilerimiz kamp programı dahilinde hava şartlarına göre 4-6 saat süren deniz antrenmanlarının yanı sıra her gün yüzme antrenmanları, teorik eğitimler ve kondisyon çalışmaları yapıyorlar.

Kampa katılan ve 6 gün boyunca oldukça yoğun bir tempoda çalışan sporcularımıza hedeflerinde başarılar dileriz.